Radyo Üniversite Erzurum’un Beğenisinde…

 

380343

Atatürk Üniversitesi İletişim Fakültesi ‘Radyo Üniversite’ (102,0) farklı yayın politikasıyla dinleyicilerin beğenisini kazanmaya devam ediyor.

 

Atatürk Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Uğur Yavuz, Radyo Üniversite’nin (102,0) programları ve genel yayın akışı hakkında açıklamalarda bulundu. Radyo Üniversite’nin amacı Atatürk Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğrencilerinin uygulama birimi olup sektöre bilgili, tecrübeli ve kalifiye yayıncılar yetiştirmeye çalıştırdığını söyleyen Yavuz, aynı zamanda dinleyiciyi bilgilendirmeyi hedeflemektedir’’ ifadesini kullandı. “Bunu elimizden geldiğince öğrencilerimiz radyo uygulama dersleri ile birlikte başarmaktadırlar.” dedi.

 

Prof. Dr. Uğur Yavuz günümüz radyolarının tek tip yayın akışına değindi. Radyo Üniversite’nin tek bir çerçeveye sıkışıp kalmadığını belirten Yavuz, “Bizler yani radyo üniversite olarak Türk müziğini yaşatmayı çalışıyoruz. Güncel şarkıların radyomuzda yer almasının yanı sıra Türk Sanat müziği ve türkülerde yer veriyoruz” diye konuştu.

 

Uğur Yavuz, Radyo Üniversite’nin sadece müzik ağırlıklı bir radyo olmadığı, toplumsal bir sorumluluk bilinciyle programlarını şekillendirdiklerini belirtti. Radyo Üniversite’de öğrenciler tarafından birçok farklı konuda program yapılıyor, bu programlar ağırlıklı olarak toplumsal bilgilendirmeye dayalı, bunun yanı sıra radyo aktüel programlarıyla da dikkat çekiyor. Prof. Dr. Yavuz, radyonun yayın politikası hakkında ayrıca “Bu yayınlarda vurgulamaya çalıştığımız insanlarımızın ve çevremizin doğru bildiği yanlışları fark ettirmek ve daha bilinçli bir toplum oluşturmaya çalışmaktır” açıklamasında bulundu.

 

Radyo Üniversite’nin programları arasında sağlıktan bilişime, spordan turizme kadar çok çeşitli programların yer aldığını vurgulayan Yavuz, “Atatürk Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi’nden uzman doktorların programlarda yer almalarını sağlayıp halkın sorunlarını çözmeye çalışıyoruz. Buna örnek olarak başlıca programlarımızdan olan “ Her şeyin başı sağlık” adlı programı gösterebiliriz. Programlarımız sağlıkla kalmıyor tabi ki, bilişim alanında, internet kullanımının nasıl olması gerektiği gibi konular aynı zamanda edebiyat ve tarih alanında Türkiye’nin il il tanıtımları, Türk dünyasında neler oluyor, Türk dünyasında ki kültürel farklılıklar ve yankılar gibi konularda da uzmanların görüşlerini alıyoruz” açıklamasını yaptı.

Ayrıntılar İçin; tıklayınız.

ataturk-universitesi-bunyesinde-yayin-yapan-r-4496938_400

 

 

Diğer Haberler İçin;

tıklayınız.

 

 

ataturk-universitesi-bunyesinde-yayin-yapan-radyo-universite-ogrencilerin-ve-halkin-begenisini-topluyor-IHA-20130405AW000112-2-t

 

Diğer Haberler İçin;

tıklayınız.

 

tıklayınız.

 

tıklayınız.

 

tıklayınız.